Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
МИ У FACEBOOK
Описание

ВІДЕОКАНАЛ KPBL39
Описание
Педагогічна преса
Описание

Офіційні ресурси
Описание

Описание

Описание

Описание

Описание

Описание

Описание

Описание

Описание

Описание

Описание

Історія України
Афоризми
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Поточний час
КРИВИЙ РІГ
Погода
Osvita.ua
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу

Пошук
Вчителям, учням
Календар
«  Июнь 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

ІСТОРІЯ КПБЛ (ПТУ № 39)ЄДИНЕ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ

 

СПТУ - 39  було засноване 1 серпня 1966 року на базі тресту «Дніпроелектромонтаж».

 

Своїх перших випускників училище направило у 1967 році на дільниці базового підприємства «Дніпроелектромонтаж».

 

Нагальною необхідністю у спеціалістах електротехнічного профілю, був продиктований наказ  Міністерства Мінмонтажспецбуду України від 1 серпня 1966 року  про створення у Кривому Розі на базі тресту «Дніпропетектромонтаж» профтехучилища електротехнічного профілю. І уже з 1 жовтня 270 учнів сіли за парти нового ПТУ № 39.

 

За місяць ні корпусів, ні гуртожитку збудувати, звичайно, не встигли. Та училищу було надане одноповерхове приміщення барачного типу, де у тісноті і незручностях розмістилися навчальні кабінети. Для практичного навчання в училищі були дві слюсарні  і дві електромонтажні майстерні, для іногородніх гуртожиток на 100 місць.

 

Небагато, звичайно, але вчитися можна. Хоча яке не вистачало для нормального навчання і виховання учнів багато чого - навчальної площі, спортзалу, тиру, актового залу і дискотеки.

І лише через 12 років училищу передали приміщення гуртожитку, яке було переобладнане у навчальний корпус. Досі навчали учнів з 8 класами освіти два роки - давали їм спеціальність без  середньої освіти. Тепер же з розширенням  навчальної площі, з'явилась можливість давати електромонтажникам ще й середню освіту.

 

20 років довелося вчитися, працювати в таких умовах. І ось у 1986 році базове підприємство - трест «Дніпроелектромонтаж» збудував новий комплекс профтехучилища, який ні в яке порівняння не йде з тим що було досі.

 

Збудований комплекс у 1986 році комбінатом «Кривбасбуд» на замовлення тресту «Дніпроелектромонтаж» та завдяки великому клопотанню делегата ХХVII з'їзду КПРС Героя Соціалістичної Праці Г.І. Павленка.

 


Будівництво навчального корпусу, 1985 рік

 

У 1990-1991 році на замовлення ряду відділів робітничого постачання міста, училище приступило до підготовки ще й кухарів та касирів-контролерів, продавців продовольчих товарів.

 

Загальна площа комплексу училища - 9 тис. кв. м, навчальна площа - 6,5 тис. кв. м.

 

У 1997 році, внаслідок реформування системи профтехосвіти, створено ПТУ № 39, до складу якого ввійшло будівельне училище № 33 та частина ПТУ № 32 (для підготовки робітників гірничих професій, для чого створена необхідна матеріально-технічна база).

 


ПТУ № 39 , початок 90-х

 

Наказом Міносвіти  України 534 від 01.10.2002 року «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Дніпропетровської області», ПТУ № 39 було реорганізоване у Криворізький професійний будівельний ліцей.

 

Ліцей фінансується з державного бюджету, а також за рахунок позабюджетної діяльності (виробнича діяльність, спонсорська допомога, доходи від співпраці з міською службою зайнятості, виконання регіонального замовлення).Навчальний корпус ПТУ № 39 , 1997 рік

 

Криворізький професійний будівельний ліцей має державну форму власності, підпорядкований Міністерству освіти і науки України і знаходиться за юридичною адресою: вул. 23 Лютого, 133, м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області.

 

Корпус № 2 знаходиться за адресою: вул. Перлинна, 8, м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області.

 

Проектна потужність ліцею становить 1200 учнівських місць. Назва професій, за якими проводиться професійна підготовка, відповідає державному класифікатору професій.

 

Ліцей здійснює підготовку робітничих кадрів згідно діючої ліцензії АА  № 42 9430.

      

Основними замовниками є такі підприємства: ДП КСУ № 453 „Дніпроелектромонтаж", ТОВ БУ „Будкомплекс", Ремонтно-механічний завод, шахта ім. Леніна, шахта „Гвардійська" відкритого акціонерного товариства КЗРК, ТОВ „Швидкісний трамвай", Північний ГЗК та  міський центр зайнятості.

 


Навчальний корпус КПБЛ, 2009 рік

 

КЕРІВНИЦТВО

 

1966 - 1972 р. - Лисов Яким Федорович.

 

1972 - 1983 р. - Гетьманенко Віктор Павлович.  Добився переведення училища на підготовку спеціалістів із середньою загальною освітою, домігся спорудження його нового комплексу.

 

1983 - 1985 р. - Курликін Леонід Іванович.

 

1985 - 2000 р. - Бондаренко Анатолій Андрійович.

Пропрацював у системі профтехосвіти більше 30 років. Новий комплекс ПТУ 39 був запущений у дію завдяки його безмежній енергії, роботящим рукам та мудрій голові. Він належав до категорії людей, які до кінця віддані своїй справі. Анатолій Андрійович -  був учителем за покликанням, любив дітей, вдало поєднував адміністративно - господарську роботу з педагогічною, методичною, навчально-виховною. Він зумів згуртувати колектив у якому панує атмосфера демократизму і принциповості, товариськості і нетерпимості до будь-яких порушень професійної етики, творча обстановка і висока організованість. Пропрацював на посаді директора 15 років.

 

2000 - 2008 р. - Коваленко Володимир Миколайович.  Протягом 7 років енергійно втілював у життя стратегію, мету і завдання розвитку навчального закладу, сприяв виконанню державного замовлення та договірних зобов'язань на підготовку кваліфікованих робітників. Він невтомно працював на поповнення та оновлення  навчально - виробничої бази Криворізького професійного будівельного ліцею. Відзначений нагородою «За заслуги перед містом».

 

З грудня 2008 року - Сєнін Анатолій Борисович - випускник ПТУ № 39, 1980 року.

 


 

ВИДАТНІ ВИПУСКНИКИ ПТУ

 

1. Герой Соціалістичної праці Павленко Григорій Іванович - бригадир електромон-тажників КСУ № 453, тресту «Дніпроелектромонтаж» - роки навчання - 1968, 1970.

 

2. Випускник 1968 року Лобачов Вадим Олександрович  трудився виконробом у Криворізькому спецуправлінні № 453. Служив в Афганістані, нагороджений орденом «Знак пошани», наставник молоді.

 

3. Випускник Решетняк Леонід Петрович  трудився на будівництві об'єктів Олімпіаді - 80. нагороджений орденом Дружби народів, працював на будівництві металургійного комбінату у Нігерії.

 

4. Медаллю «За трудову відзнаку» нагороджений випускник 1969 року бригадир Бєлов Вячеслав Віталійович.

 

Чимало випускників, суміщаючи роботу і навчання у вузах, стали командирами виробництва - майстрами, начальниками цехів та дільниць, провідними спеціалістами.